Rahat Bir Doğum Geçirmek için Tavsiyeler

Anne olmaya hazırlanan kadınların doğum konusunda kafaları bir çok şehir efsanesi ile karıştırılır. Bunun nedeni, özellikle anne ve kayınvalidelerin biraz da abartılı anlatımlarıdır.

Bu şehir efsaneleri bazen anneleri strese sokar ve gergin bir süreç geçirebilirler. Bu nedenle rahat bir doğum geçirmek için tavsiyeler arayan annelerin yardımına uzman görüşleri koşmaktadır. Uzmanların da bazı durumlarda küçük abartılar yaptığını düşünürsek, anne olma heyecanı yaşamaya hazırlanan kadınların rahatlaması için bilirkişi görüşlerini sizinle paylaşabiliriz.

Anne olmaya hazırlanırken rahat bir doğum için, hamilelik sürecinin önemli olduğu bilinmektedir. Hayatınızdaki küçük müdahalelerle, doğuma huzurlu girebilirsiniz.

rahat doğum

Folik Asitlerinizi İçin

Hamilelikten önce kullanılmaya başlanan folik asitlerin hamilelikte önerimi bilmeyen kalmadı. Bu nedenle mutlaka folik asitlerinizi düzenli bir şekilde içmeye özen gösterin.

Bebeğin beyin gelişimi ve zekası için oldukça önemli olan folik asit desteğini mutlaka düzenli bir şekilde almalısınız.

Günde 15 Dakika Meditasyon Yapın

Meditasyon sizi stresten ve negatif etkilerden arınır. Günde en azından 15 dakikanızı kendiniz için ayırın ve zihninize güzel ve olumlu duygular için yer açın. Oldukça işinize yarayacaktır.

Bebek Bakımı ile İlgili Kitaplar Okuyun

Bebek bakımı, hamilelik, çocuk gelişimi gibi konularda kaynak kitapları mutlaka okuyun. Vücudunuzu tanımanız ve bebeğinizin bakımı hakkında bilinçlenmeniz için bu kitaplar oldukça önemlidir.

Her Gün 45 Dakika Yürüyün

Formunuzu korumak ve normal doğuma en iyi şekilde hazırlanmak için sağlıksal bir engeliniz yoksa her gün mutlaka yürüyüşünüzü yapın. Kendinizi kesinlikle eve kapatıp hamileliğinizi yatarak geçirmeyin, kilo alırsınız.

Beslenmenize Özen Gösterin

Sağlıklı beslenirseniz, hiçbir şekilde aşırı kilo almazsınız. Bu nedenle artık hayatınızın geri kalanını sağlıklı besinler tüketip, sağlıklı beslenerek geçirmeye hazırlanın.

Doğum Eğitimlerine Katılın

Özel ve kamu hastanelerinde verilen doğum eğitimlerine mutlaka katılın. Oldukça faydalı olacak olan bu eğitimler sayesinde doğum mucizesini uzmanlardan öğrenin ve en iyi şekilde bu özel güne hazırlanın.

rahat doğum

Hastane ve Doktor Seçiminizi Yapın

Rutin kontrolleriniz ve sağlıklı bir doğum için hekim seçiminizi mutlaka erkenden yapın. Sizi en iyi şekilde anlayıp yol gösterecek ve ilgilenen hekimle görüşerek en iyi şekilde doğumunuzu planlayın. Doğum için en önemli konulardan biri doğum hekimi seçimi olmaktadır. Çünkü kilo alımınız ve tetkiklerinizin en iyi şekilde incelenmesi gerekecektir.

Bebek Odasını Hazırlayın

Bebeğinizin odasını doğuma bir iki ay kala hazırlamaya başlayabilirsiniz. Abartmadan ve bütçenizi aşmadan en uygun mobilyaları ve bezleri şimdiden stoklamaya başlayabilirsiniz.

Bütçenizi İyi Ayarlayın

Bebekler masrafı olan insanlardır. Bebeğinizin temel gereksinimleri için bütçenizi çok iyi ayarlamalısınız. Bezi, maması, giyim malzemeleri ve diğer gereksinimleri için düzenli olarak masraf yapmanız gerekeceğinden şimdiden tasarrufa başlayın.

Pozitif Olun

Ne olursa olsun içinizde bir canlı olduğunu ve sizin stresinizden etkilendiğini unutmayın. Her zaman onu düşünerek, artık yalnız olmadığınızı aklınıza getirin.

Bri Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir