Cam Yüzeyler Üzerindeki Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Bayanlar temizlik konusunda oldukça titizdir. Özellikle görünür yerlerdeki toz ve lekelere kesinlikle tahammül edemezler. Evlerde ise temizliğine en çok önem verdikleri ve kirlendiği anda en çok gözlerini tırmalayan yerler kuşkusuz camlardır.

Pencereler ve vitrinlerde bazen de sehpalarda kullanılan cam yüzeylerin temizlenmesi genelde kolay olsa da inatçı bir leke ile karşı karşıyaysanız temizlik işkence haline dönüşebilir. Bu gibi durumlarda bilinmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bunları bilmeniz halinde temizliğiniz çok daha çabuk bitecektir. Peki, bu püf noktalar nelerdir?

cam yüzeylerin temizliği

Cam Yüzey Temizliğinin Püf Noktaları

Düz camlar alkali ve asitlerden etkilenmediği için diğer cam yüzeylere göre çok daha kolay temizlenirler. Üzerindeki boya ve badana gibi lekeleri tel ya da kazıyıcı yardımıyla yok ettikten sonra deterjanlı suyla silerek pırıl pırıl yapabilirsiniz. Bez ya da sudan kaynaklanan kalıntılarda ise limon ya da sirke kullanarak istediğiniz parlaklığı elde etmeniz mümkündür.

Vitray cam temizliğindeki en önemli nokta ise süslemelere zarar verilmeden ve orjinalliğini bozmadan temizliğinin tamamlanmasıdır. Bunda da deterjanlı ıslak bir bezden yardım alabilirsiniz.cam yüzeylerin temizliği

Ayna temizliği üzerindeki kozmetik kalıntıları nedeniyle zor görünse de bunları alkol yardımıyla temizleyebilirsiniz. Sonrasında ise herhangi bir cam yüzey temizleyici yardımıyla aynayı silebilirsiniz.

Buzlu cam temizliği de diğer cam yüzeylerin temizliğiyle benzerlik gösterir. Ancak lekeli yerlerde fırçadan yardım alarak daha derinlemesine bir temizlik yapabilirsiniz.

 

Bri Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir