Kimler Organik Saç Ekim Yaptırabilir?

Kimler Organik Saç Ekim Yaptırabilir?

Organik saç ekim işlemi, Günümüzde saç ekiminin değer taşı kıl köklerinin, büyük bir bölümüne yakınının sağlıklı bir şekilde çıkmasını sağlayan bir uygulamadır. Saç ekimi uygulaması için yıllardır farklı teknikleri deneyimlenmekte ve her hastanın saç ekimi ve sonrasında yer alan sürecini titizlikle mercek altına alınmaktadır. Kök hücre çalışmaları içerisinde gerçekleştirilen teknoloji devrimi, kök hücrelerin pek çok avantajını, saç ekimi esnasında görebiliriz düşüncesiyle çıkılmış olan yolda, bugün saç ekiminde devrim niteliğinde sonuçlara ulaşılmıştır.

 Saç İle Kök İlişkisi

Klasik koşullarda yapılan bir saç ekimi uygulamasında, donör alandan alınan sağlıklı bulunan kıl kökleri, saçtan yoksun kişisel bölgeye transfer edilmektedir. Ancak bu alanda saçtan yoksun bölgenin yani tarlasının, tohum olarak nitelendirilen sağlıklı saç köklerini kabul etme, verimli ürün dışarıya çıkarma işlevini göz ardı etmemek gerekir. Kısaca anlatmak gerekirse tarlanın toprağı ne kadar sağlıklı durumda ise, sağlıklı tohumlarla birleştiği zaman vereceği ürün kalitesi de bir o kadar iyi olabilmektedir. Bu yüzden, öncelikli olarak saçtan yoksun alanın beslenmesi ve kuvvet kazandırılması gerekiyor ki, istenilen verimin alınabilmesi gerekir.

Kök Hücre Uygulaması

İşte bu koşullarda kök hücrelerin bulunduğu bölgeyi tam olarak canlandırma ve hareketlendirme görevini üstlendiğini bilerek, saç ekimi uygulanacak olan hastanın öncelikli olarak saçtan yoksun bölgeye kök hücre enjeksiyonu yapılmaktadır. Bu kök hücre enjeksiyonu işlemi hastanın kendi yağlı dokusundan alınmış olan kök hücreden zenginleştirilmiş solüsyonu içermektedir.  Klasik saç ekimi operasyonlarında yapılan proseslerde, donör alandan alınmış olan sağlıklı kıl köklerinin nakli esnasında, ekim yapılacak alan kimyasal solüsyonlarla şişirilmekte, bu şekilde ince ayrıntılarla yapılan çalışma olanağı ve kolaylıkla ekim işlemi sağlanabilmektedir. Fakat yapılan araştırmalar neticesinde bu kimyasal solüsyonların, ekilen sağlıklı kıl kök içlerine negatif etki yaparak ölmelerine neden olabilmektedir. Bununla beraber verimli bir şekilde sağlıklı saçların çıkmasına tamamen engel oluyor. Hazırlanmış olan bu kök hücre enjeksiyonu ise, hem bu kimyasal koşulların yerine kullanılarak, derinin şişirilmesine fayda sağlamakta, hem ekilen saç köklerinin tutulma oranını arttırmaktadır. Bununla beraber hem de saç ekiminden sonra çıkmış olan saçların gür, parlak, kaliteli ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Bu şekilde organik saç ekiminden yaklaşık olarak %96’lara varan etkili sonuçlar alınmaktadır. Hastanın vücuduna kimyasal herhangi bir malzeme yerleştirmeden yeni uygulama ile beraber kendi yağ hücrelerinden elde edilen kök hücre içerisinde zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu kullanılmaktadır.

 

Organik Saç Ekiminin Yararları

  • Daha verimli saç ekim alanı
  • Çok daha verimli, beslenen saç kökleri
  • Daha kolay ve sağlıklı şekilde yapılan saç ekim işlemi
  • Çok daha fazla saç tutulma oranı
  • Daha fazla beslenmiş olan sağlıklı saç yapısı
  • %96’lara varabilen olumlu ekim sonuçları
  • Saç dökülme oranlarında ciddi derecelerde azalma görülmesi

Bri Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir