Maydanoz Zayıflatır mı ? Maydanoz Suyu Zayıflatırmı ?

Maydanoz Zayıflatıyor!

Maydanoz bildiğimiz üzere sofralara şenlik damağımızın tadını değiştiren mucizevi bir sebze. Üstelik sadece yemek için değil yediğimiz yemeklerin üstüne süs olarak da kullanırız maydanozu. Aynı zamanda doğal antibiyotik olarak bilinen bir kaç yiyecekten bir tanesidir. Nane kadar sevilmeyen bu yeşillik nedendir bilinmez ondan daha fazla fayda sağlamaktadır. Bu yüzden oldukça fazla tüketilmekte, hem yaz aylarında hem de kış aylarında kullanılmaktadır.

Maydanozun Faydaları

Hemen hemen bütün salataları ve mezeleri süsleyen maydanozun sağlığa faydalarını saymakla bitiremeyiz. Sadece bir kaçından bahsedecek olursak şunları söyleyebiliriz.

A, C ve K vitamini açısından oldukça zengindir ve insan vücudunun günlük ihtiyacı olan K vitaminini vücuda sağlamaktadır.

İnsan vücudu apigenin maddesi sayesinde kendinde var olan zararlı birçok hücreye siper olmakta ve lösemi, kanser gibi neredeyse çözümü olmayan korkunç ve amansız hastalıklara engel olmaktadır.

Sadece vücuda değil beyine de fayda sağlamaktadır maydanoz. İnsanın sinir sisteminin onarımında ve yıpranmasına engel olmaktadır.

Bu saydıklarımız maydanozun faydalarından sadece bazıları.

Bizler dışarıdan aldığımız hazır ürünlerin yerine bize fayda sağlayacak sağlığımıza faydalı besinler tüketmeliyiz.

 

Maydanoz Nasıl Tüketilmeli?

Uzmanlar sağlıklı kilo vermenin yollarını ararken maydanozun faydalarının yanında metabolizmayı hızlandırıcı bir özelliği olduğunu da öğrenmişlerdir. Bunun üzerine maydanoz tüketimine önem vermekte ve insanlara da maydanoz tüketimi hakkında uyarılar yapmaktadırlar.

Maydanoz elbette tüketilmeli ancak nasıl? Bağ bağ maydanozu yiyerek zayıflayacağımızı düşünüyorsak yanılıyoruz.

Zayıflamak için kullanılan sebzelerin hepsinin kendine göre bir yeme şekli vardır. Bunların hepsi daha önce denenmiş ve uygulanmıştır. Bu noktada maydanoz tüketimi hakkında uzmanlar şunu söylüyor. Maydanozu yiyerek değil içerek tüketin. Böylece hem sindirimi kolay olacaktır hem de etkisi daha fazla olacaktır.

Maydanoz suyunun tadına gelince harika bir tat beklemiyorsunuz herhalde. Zira insana şifa veren şey her ne olursa olsun zannediyoruz ki zorunlu kılındığından, insanın hoşuna gitmez. Fakat şifalı bir şekilde kilo vermek istiyorsak yapay ilaçlardansa maydanozla kilo vermeniz daha iyidir.

maydanoz ile zayıflama

Diyet Sonrası Yapılması Gerekenler

Hepimiz diyet sonrasında zayıflamanın verdiği bir rahatlıkla aynı hızla yemeye devam ediyoruz. Aslında yaptığımız en büyük hatalardan bir tanesi bu. Diyet sonrası yapılması gerekenleri çok yanlış algılıyoruz ve kilomuza dikkat etmeksizin yemek yemeye ara vermeden devam ediyoruz. Oysa diyet sırasında bile o kadar dengeli beslenmeliyiz ki yaptığımız diyet bir işe yarasın. Yalnız maydanoz suyu içmenin insanı zayıflatmaya yetmediği gibi dengeli beslenmenin de bazen yalnız başına yeterli olduğu yadsınamaz bir gerçek.

Bizler spor yapmanın ya da diyet yapmanın bizi daima zayıf kılacağına olan yanılgımızdan ötürü kaybetmekteyiz. Diyet bile programlı bir şekilde yapılırken biz kendimizi ya birden yemekten kesmeye odaklıyoruz ya da depresyondan çok fazla yemeye. Çünkü genel olarak üzüldüğümüz anlarda kendimizi yemeğe veriyoruz. Ve bu da bizi zarara uğratıyor. Oysa sağlıklı bir şekilde düşündükten sonra kilo vermenin ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız. Şuan bu yazıyı okuyorsanız eğer zaten obez biri olduğunuzu iddia edemezsiniz. Çünkü zaten böyle bir durumda olanlar şuan bu yazıyı okumuyor, doktorun verdiği reçeteyi okuyor olacaklar aceleyle.

Psikolojik Birkaç Tüyo

Biliyoruz ki çevrenizdekiler tarafından sürekli tenkit ediliyorsunuz. İşittiğiniz sözlerin haddi hesabı yok. İyiliğiniz için söylendiğini bilseniz dahi kırıldığınızı ve bu konunun sizi fazlasıyla üzdüğünü biliyoruz. Ancak eğer kilo vermek istiyorsanız iş sizde bitiyor. Öncelikle kilo vermeniz gerektiği gerçeğini kafanıza yerleştirmelisiniz. Ancak bunu sadece kendiniz için yapın. Çevreniz için değil. Çünkü aksi halde onlar size zayıfladığınızı söyledikleri anda, siz kendinizi yeniden salıvereceksiniz ve yaptığınız diyetin hiçbir anlamı olmayacak.

Zayıflayacağınıza odaklandıktan sonra maydanoz suyu diyetini uygulamaya başlayabilirsiniz. Ancak bundan sonra yediğiniz her şeye de dikkat etmek durumundasınız. Bir yandan maydanoz suyu içip yanında iki ekmekli döner yiyorsanız maydanoz suyu diyetinden güzel ve etkili bir sonuç almayı beklememelisiniz.

Diyeti bıraktığınız takdirde yediklerinize ve içtiklerinize de daha çok dikkat etmelisiniz. Çünkü beyin öyle bir şey ki siz onu neye alıştırırsanız o da size o şekilde dönüt verir. Bu yüzden az yemeniz gerektiğini düşünen beyniniz midenize gerekli sinyalleri gönderir ve acıkmaması gerektiğini bilir. Yeter ki odaklanın. Biliyoruz. Başaracaksınız.

Bir Yorum

Bri Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir