Selülite Karşı Yeni Tedavi Yöntemi “Cellfina”

selülüt nedirSelülit” bu kelime tüm kadınların ortak sıkıntısı ve sevmediği cilt bozukluğudur. Selülit kelime olarak incelendiğinde; deri altında fazla yağlanmadan dolayı oluşan cilt bozukluğudur. En fazla bacak, kol ve kalça bölgesinde toplanan selülit tüm kadınlar için sıkıntı sebebidir.

Yeni bir yöntem olan selülitte cellfina tedavi yöntemini çoğu kadın denemeye başladı bile. İlk olarak belirtmemiz gereken, bu uygulamaların dalında uzman bir hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Dalında uzman bir hekim tarafından yapılmayan cellfina yöntemi vücutta yanıklara ve yaralara sebep oluyor. Araştırmalara göre bu tedavi yönteminin epey bir süre cilde uygulanması gerekiyor. Bir yılın altındaki tedavi süreleri cellfina yöntemi için çok da iyi görülmüyor.
Bu yöntemi uygulama şekli nasıldır? Hangi bölgelere daha çok uygulanıyor? Selülit olan bölgeler ilk olarak bir kalem yardımı ile işaretleniyor. Daha sonra el büyüklüğünde bir aleti yağ dokuları üzerinde gezdirerek, bu aletin verdiği ışın ile yağların yayılması, erimesi ve kesilmesi gerçekleşiyor.
Bu işlemden sonra birkaç gün süren morluklar oluşabiliyor. Bu morluklar bir müddet sonra geçiyor. Ve yaptıran kişiler pürüzsüz bir cilde sahip olmak dışında sağlıklı bir vücuda da kavuşuyorlar. Bu yöntemin başarı oranı oldukça yüksek görülüyor. İlk olarak dış ülkelerde kullanılmaya başlanan bu yöntem, ülkemize de geleli epey zaman oldu. Bu işlemden sonra selülitler tekrar geri gelir mi bilinmez. Bu hususta çok fazla bilgi bulunmuyor.
Selülit Nedir?
Selülit oluşumunun yaş ile hiçbir ilişiği bulunmamaktadır. Olgun bayanlarda biraz fazla olsa da genç bayanlarda daselülit nedir oldukça fazladır. Erkeklerin östrojen seviyesinin daha az olmasından dolayı selülit erkeklerde bulunmaz. Kadınlarda erkeklere göre yağ oluşumu biraz daha fazla olduğundan dolayı kadınlar selülit konusunda daha şanssızlardır.
Selülit dışarıdan bakıldığında cilt üzerinde çok fazla görünen bir rahatsızlık değildir. Cilt sıkıldığında portakal görünümü gibi bir görüntü ortaya çıkar. Selülit oluşumu çoğu kadında ağrıya sebep olabilir.
Selülit vücutta kan dolaşımının yavaşlamasıyla meydana gelen bir rahatsızlıktır. Kan dolaşımının fazla olmaması o bölgede yağ artımına sebep olur, bu da selülitte artış görülme olasılığını yükseltir.
Selülit Genetik Midir? Sebepleri Nelerdir?
Selülit bazı uzmanlar tarafından genetik bulunsa da, selülitin genetik yapıyla hiçbir alakası yoktur. Selülit genellikle yeme içme bozukluğuna dayanarak çıkan ciltte bir görüntü bozukluğudur. Bazı ilaçlarında sebep olduğu selülit oluşumu tedavi olduğunda geçen bir rahatsızlıktır.
Selülitin çok farklı sebepleri vardır. En başta bütün hastalıklara sebep vermesi gibi stres vardır. Stres selülit artışına sebep verir. Çok fazla karbonhidrat tüketimi de selülit oluşumunu artırır. Fazla kilo ile ne kadar bir anılmasa da, fazla kilonun da biraz selülit sebebi olduğu uzmanlarca söylenir.
Uzun topuklu ayakkabıların sebep olduğu selülit rahatsızlığı, genellikle bacaklarda oluşur. Alkol ve sigara kullanımı ise büyük ölçüde selülit oluşumunu tetikler. Selülit oluşumunu başlatmamak veya aza indirmek için neler yapılabilir?
⦁ Sürekli topuklu ayakkabı kullanmayın
⦁ Stresten uzak durun
⦁ Çok dar kıyafet giymekten kaçının
⦁ Alkol ve sigara kullanımını sıfıra indirin
⦁ Kullandığınız kahve ve çayı en aza indirin
⦁ Çok bol su tüketin
⦁ Yağ içeren yiyeceklerden uzak durun
⦁ Protein tüketimini ölçülü yapın
⦁ Günlük tuz kullanımını en az seviyeye indirin.
Cellfina tedavisi dışında selülit için uygulanacak birkaç tedavi yöntemi daha vardır. Bunlar ozon tedavisi, radyo frekans yöntemi, lazer, AVT, elektronik masaj aletleriyle masaj yapmak ve mezoterapi olarak bilinmektedir.

Bri Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir